Проєкт «Зелена стіна» в Африці знаходиться під загрозою через брак води

Проєкт з'явився як відповідь на зміну клімату в Африці і стрімке зростання Сахари. З його допомогою люди сподіваються стримати опустелювання земель і привести в норму обстановку на континенті. На сьогодні "стіна" завершена всього на 15%, і її створення може сповільнитися через кліматичні проблеми в регіоні, інформує Ukr.Media.

Спочатку творці проєкту планували висадити смугу дерев, яка простягнулася б на вісім тисяч кілометрів по всьому Сахелю — регіону, де проходить поділ Сахари, площа якої збільшилася на 10% за останні 100 років, і більш південних родючих земель. Однак "велика зелена стіна" швидко перетворилася в сукупність заходів, спрямованих на розвиток Африки і нормалізацію екологічної обстановки. В них входять відновлення ґрунтів, регулювання випадання опадів і темпів потепління.

Створення стіни ділиться на кілька напрямків, головні — це висадка дерев і чагарників, а також спостереження за рослинами, яким буде важко вижити без постійного догляду. "Стіну" планують завершити до 2030 року, але роботи просуваються повільніше, ніж очікувалося.

Країни Сахельського регіону Африки більше десяти років тому приступили до реалізації проєкту, але зараз експерти і жителі розповідають, що їх робота знаходиться під загрозою через брак води. Це особливо помітно в Сенегалі — країні, яка досягла значного прогресу, відновивши понад 12 мільйонів гектарів землі і висадивши понад 11 мільйонів дерев. "Робота на "великій зеленій стіні" щомісяця приносила нам 83 євро, але через посуху ми не отримуємо зарплату вже три місяці", — кажуть місцеві. На останньому засіданні Ради Міністрів Сенегалу президент Макі Салл попросив приділити особливу увагу проєкту і профінансувати його у зв'язку з посухою, яка впливає на швидкість висадки.

Зараз над проєктом працює 21 країна в Африці: вони «будують» живу стіну на південному кордоні пустелі, будівництво завершено всього на 15%, проте фахівці відзначають, що екологічна обстановка в регіоні значно змінилася. Деградовані землі швидко відновлюються, спостерігається поступове збільшення кількості опадів (автори проєкту припускають, що по завершенні робіт їх рівень дозволить стримати розростання Сахари) і з'являється більше просторів, придатних для сільського господарства.

Крім того, ініціатива сильно впливає на соціальний розвиток регіону: значна частина населення зайнята висадкою стіни, її обслуговуванням і створенням інфраструктури поруч. Так, для населення Сахеля, яке, за оцінками, подвоїться в найближчі 20 років, з'явилося багато нових робочих місць, кількість яких буде збільшуватися в міру зростання стіни. Нарешті, проєкт дозволяє забезпечити жителів регіону продовольством, так як працівники висаджують велику кількість плодових дерев і чагарників і тут же розбивають сади і городи.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *