24 липня — день Ольги Страдниці: історія, традиції та прикмети свята

У православному світі 24 липня згадують християнську святу рівноапостольну княгиню Ольгу. Дата за народним календарем отримала назву Ольга Сіногнійка (або Страдниця), інформує Ukr.Media.

Ким була свята Ольга?

Ольга жила в X столітті. В юності стала дружиною князя Ігоря й народила сина Святослава. Їх дитині було три роки, коли деревляни вбили його батька — князя Ігоря.

Поки син не досяг повнолітнього віку, правила Руссю Ольга. Вона стала першою правителькою, яка до Хрещення Русі прийняла християнство, при цьому весь російський народ, княжа дружина і син Святослав продовжували дотримуватися язичницької віри.

Які в цей день існують обряди і традиції?

Цей період літа (останні десять днів липня) на Русі характеризувався затяжними зливами. Багато води було згубно для сіна, тому селяни прозвали дату Ольгою Сіногнійкою. Люди просили святу в молитвах про сприятливу погоду і затримку дощів, щоб встигли вони закінчити жнива і сіно заготовити.

Слов'яни в цей день вставали рано і з першими променями сонця виходили на росу подивитися. Якщо рясна вона, значить, урожай помідорів і огірків цього літа буде мізерний.

24 липня — вдалий день для вирішення будь-яких фінансових питань. Починайте сьогодні справи, пов'язані з грошима, і вони виявляться успішними.

Але якщо знайдете на вулиці купюри з монетками, то не поспішайте класти їх у свій гаманець, а віднесіть до церкви на її потреби або роздайте хто просить милостиню. Якщо все-таки заберете знайдені гроші собі, то залучите у свій дім біду.

Хочете дізнатися, хто вам заздрить і зла бажає? Тоді не пропустіть сьогоднішній день!

Людям трапляються в житті не лише хороші друзі, але й злісні недоброзичливці. Хочеться вірити, що в нашому оточенні всі добрі і чесні, але треба бути на сторожі. Розповімо вам, як вчасно розпізнати людей, що мають не найкращі наміри.

Проявляйте обережність, якщо людина в бесіді з вами постійно чіпає мочку вуха, вуса, кінчик носа або підборіддя, пригладжує волосся, совається на стільці, ніби шило в нього в одному місці, і уникає погляду очі в очі. Швидше за все, в розмові вона бреше або задумала щось недобре.

Особливо небезпечні заздрісні люди. Деякі навіть не можуть приховати, як сильно вони заздрять чиємусь просуванню по службі, матеріальному достатку, народженню дитини або щасливому сімейному життю. Ніколи не спілкуйтеся з такими людьми.

Не вірте також знайомим, які стверджують, що заздрять вам білою заздрістю. Вона така ж, як і чорна, тільки усвідомлена.

Якщо хочете в своєму оточенні розпізнати заздрісника, то поспостерігайте за людьми, коли розповідаєте про особисті успіхи. Заздрісник посмішку натягне штучно, а справжній товариш щиро порадіє за вас. Повірте, це легко побачити, впадає в око відразу.

Ритуал, щоб позбутися заздрісників

Знадобиться четвергова сіль, яку заготовляють чистого Четверга (перед Великоднем). Якщо немає такої, то використовуйте звичайну. Наберіть в ложку сіль і прошепотіть над нею змову:

«Міццю очисною ти володієш, від заздрості скверної і зла людського оберігаєш. Прошу тебе, сіль, допоможи, у душу й тіло моє заздрість не допусти. А якщо до мене прийде, то прожени, і тому, хто позаздрив, подвійно поверни її».

Тепер пересипте замовлену сіль в носовичок і зав'яжіть вузликом. Завжди носіть її з собою в кишені або сумці.

Погодні прикмети на 24 липня

  • Якщо сьогодні активна мошкара, значить, восени чекайте багатого грибного врожаю.
  • 24 липня спостерігають за поверхнею водоймищ. Якщо на водній гладі видніються п'явки, то найближчими днями почнеться погана погода.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *