Що таке індекс маси тіла і як його розрахувати?

Кожен чоловік рано чи пізно — в основному коли розуміє, що несподівано перестав влазити в улюблені джинси — задається вкрай важливим питанням, передає Ukr.Media.

Як розрахувати індекс маси тіла?

Точніше, спочатку він задається питанням «Що таке індекс маси тіла?».

Відповімо спочатку на друге питання: індекс маси тіла це співвідношення маси тіла і зросту людини, що дозволяє оцінити, чи є ризик для здоров'я людини, пов'язаний з переїданням або, навпаки, недоїданням.

Невеликий відступ від теми: сподіваємося, ти усвідомлюєш, що іноді різкий набір або втрата ваги не пов'язані зі звичками харчування. Таким чином організм може натякати на хвороби, які чомусь вирішили в ньому влаштуватися. Так що при будь-яких несподіваних показниках на вагах для перестраховки звернися до лікаря. (Хоча ще є ймовірність, що у тебе зламалися ваги).

Індекс маси тіла для чоловіків підраховується так само, як індекс маси тіла для жінок — що цілком відповідає сучасному духу фемінізму. І, до речі, індекс маси тіла з урахуванням віку обчислюється так само, як і просто індекс маси тіла.

Тепер відповімо на перше питання і розповімо, як розрахувати індекс маси тіла.

Звичайно, можна набрати в рядку пошуку «індекс маси тіла онлайн», але нам здається, що це не спортивно. Куди краще згадати шкільні уроки математики. (Так що ми раді, якщо ти набирав в рядку пошуку «індекс маси тіла формула»).

Отже, формула обчислення індексу маси тіла дуже проста — потрібно розділити свою вагу в кілограмах на квадрат зростання в метрах.

Припустимо, людина важить 120 кг при зрості 175 см. В принципі, і без всякого індексу маси тіла зрозуміло, що у нього проблеми, але ми переконаємося.

Спочатку помножимо на 1,75 на 1,75. Отримаємо 3,0625. Тепер розділимо 120 на 3,06. Отримаємо 39,2156863. Тобто, якщо відсікти зайві цифри, 39,21. А тепер пошукаємо цю значну цифру в таблиці індексу маси тіла.

На деяких сайтах ти знайдеш автоматичний калькулятор розрахунку індексу маси тіла, але, чесно кажучи, ми вважаємо, що це не спортивно. Справжній чоловік повинен вміти сам, без допомоги комп'ютера розрахувати свій індекс маси тіла! (Тим більше, що в якості винагороди, потім можна пригостити себе самого морозивом).

Як бачиш, такого поняття як норма ваги людини не існує — вона суто індивідуальна. Тобто різна вага характерна для різної статі, віку та зросту. Тому ніколи не сором людину за те, що вон важить 150 кг — можливо, для його зроста 230 см це нормальна вага! (Хоча ми сумніваємося, що ти наважишся критикувати кого-то з такими потужними параметрами).

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *